GPW: Utrzymuje się duże zainteresowanie akcjami Artmana

opublikowano: 07-02-2007, 14:46

Podobnie jak wczoraj, tak i w czwartek akcje Artmana należą do czołówki najlepszych inwestycji na GPW.

Podobnie jak wczoraj, tak i w środę akcje Artmana należą do czołówki najlepszych inwestycji na GPW.

Na niespełna dwie godziny przed końcem środowych notowań na warszawskim parkiecie kurs odzieżowej spółki rośnie w tempie około 9 proc. Wczoraj podrożały o 10,1 proc. bijąc w ładnym stylu poprzedni rekord z 28 listopada. Na finiszu sesji za walor płacono 42,6 zł, właściciela zmieniło ponad 30,5 tys. papierów.

Dziś inwestorzy śrubują rekord przy już wyższych od wczorajszych obrotach. Najwięcej w ciągu dnia jedną akcję wyceniano na 46,7 zł. Zwiększony w ostatnich dniach popyt na walory to odpowiedź na ambitne plany Artmana rozbudowy sieci sprzedaży na bardzo perspektywicznych rynkach rosyjskim i ukraińskim.

Początek giełdowej kariery krakowskiej spółki datuje się na początek czerwca 2004 r. Spółka sprzedawała akcje w ofercie publicznej po 19 zł. Po pierwszym roku na GPW ich wartość stopniała do 7,5 zł, bo spółka obniżyła prognozy publikowane przed subskrypcją. Potem jednak nastały lepsze czasy, skutkiem czego wartość akcji rośnie już od prawie dwóch lat.

Największy zarobek osiągnęli ci inwestorzy, którzy kupowali akcje Artmana w dołku. Do dziś wzbogacili się około 520 proc. Nie mają co narzekać również akcjonariusze wierni Artmanowi od początku. Co prawda w międzyczasie notowali 60-proc. stratę, ale dziś cieszą się 145-proc. zarobkiem. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane