GPW: Uwaga inwestorów skupiła się na telekomach

Marek Druś
opublikowano: 06-03-2001, 12:15

Po upływie jednej trzeciej sesji na GPW nadal utrzymywały się wzrosty. Przewodził im sektor TMT, zainteresowanie papierami banków było niewielkie.

Podobnie jak na giełdach europejskich, wzrosty głównych indeksów GPW są przede wszystkim zasługą spółek informatycznych, medialnych i telekomów. Zwyżki nie są jednak tak zdecydowane jak na początku sesji, kiedy niemal wszystkie papiery spółek ze wspomnianego sektora drożały.

W branży IT do taniejących przy niewielkim obrocie udziałów Apeximu dołączył Optimus, którego papiery są notowane minimalnie poniżej wczorajszego zamknięcia. Pozostałe spółki notują wzrost, najciekawiej zapowiadają się notowania Prokomu i Comarchu.

Największą popularnością cieszą się udziały telekomów. Przy zdecydowanej zwyżce kursów przypada na nie blisko 40 proc. dotychczasowych obrotów. Najgorzej prezentuje się Szeptel, którego papiery tanieją przy nikłym zainteresowaniu nimi giełdowych graczy.

Wśród spółek medialnych uwaga inwestorów skupiła się dotychczas na papierach Agory, co można wiązać z podniesieniem ich rekomendacji przez analityków Credit Suisse First Boston. Gorzej wyglądają notowania taniejących udziałów Chemiskóru, ale handel nimi jest jak dotąd niewielki.

Po stronie spadków wyróżniają się papiery Frantschach Świecia, taniejących zgodnie z opinią analityków BM BPH, którzy radzili swoim klientom krótkoterminową sprzedaż udziałów spółki. Wiąże się to ze zbliżającym się terminem wypłaty dywidendy oraz kwestiami podatkowymi.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Uwaga inwestorów skupiła się na telekomach