GPW: w Próchniku szykuje się nowe rozdanie

KZ
opublikowano: 05-10-2007, 11:07

Grupa drobnych akcjonariuszy odzieżowej spółki zażądała zwołania walnego zgromadzenia. Chce zmian w radzie nadzorczej. Kurs idzie w górę.

Składający wniosek kontrolują w sumie zaledwie 10,35 proc. kapitału zakładowego Próchnika. To jednak powinno wystarczyć do przeforsowania zamiarów, bo akcjonariat spółki jest bardzo rozdrobniony i nie ma w nim żadnego inwestora, który przekroczyłby próg 5 proc. Wśród tych, którzy wczoraj się ujawnili, najwięcej akcji mają Krzysztof i Dorota Osiejowie, posiadający 2,8 mln walorów (3 proc. ogółu). To właściciele zakładów odzieżowych Berton z Białej Podlaskiej. Istotne pakiety mają też Mirosław Kuś (1,7 mln akcji, 1,8 proc.), znany z obecności w akcjonariacie Stormmu, a także Grupa Kapitałowa G-8 Inwestycje (1,3 mln akcji).

Kurs Próchnika, kierowanego przez Jacka Pudłę, po wzroście w pierwszych minutach sesji o 6,7 proc., o godz. 10.50 rosnie już tylko o 1,8 proc. Obroty przekroczyły 4,1 mln zł. KZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: w Próchniku szykuje się nowe rozdanie