GPW: w Warszawie nowy tydzień zaczął się spokojnie

Tomasz Furman
opublikowano: 17-12-2001, 10:30

Na otwarciu poniedziałkowych notowań ciągłych podstawowy indeks warszawskiego parkietu WIG 20 zanotował minimalną zniżkę. Negatywny wpływ na jego wartość miały największe spółki warszawskiego parkietu: TP SA, Pekao SA, KGHM i PKN Orlen. Na drugim biegunie znalazły się za to spółki IT oraz Elektrim, który, mimo braku dobrych informacji, odreagował spadki. W sobotę zarząd spółki poinformował, że zebrał tylko pieniądze na spłatę odsetek od zapadających dziś obligacji.

Z kolei wzrost spółek informatycznych jest zapewne efektem piątkowych zwyżek przedsiębiorstw notowanych na rynku Nasdaq.

Z powodu większego popytu na papiery spółek IT spośród giełdowych indeksów wzrost zanotował jedynie TechWIG. Poza Elektrimem istotną dodatnią zmianę zanotowały m.in. akcje Netii, ComputerLandu, Optimusa i Softbanku. Na drugim biegunie giełdowych wskaźników znalazł się za to NIF. Trudno jednak o inny rezultat skoro po kilkunastu minutach od otwarcia tylko dwa fundusze zyskiwały na wartości.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: w Warszawie nowy tydzień zaczął się spokojnie