GPW: Walentynkowe otwarcie na plusie

GRA
opublikowano: 14-02-2008, 10:10

Serca inwestorów mogą się dziś rano radować nie tylko z powodu Walentynek. Na otwarciu rosną wszystkie indeksy.

WIG zwyżkuje o 1,3 proc., WIG20 o 1,4 proc., mWIG40 o 1,4 proc., a TechWIG o 0,7 proc.

Rośnie kurs KGHM (+2,67 proc.), który dziś rano podał wyniki zgodne z oczekiwaniami rynkowymi. Z kolei Ruch zniżkuje o ponad 1 proc. po obniżce prognoz i publikacji wyników za ubiegły rok. To druga korekta prognoz na 2007 r. „Puls Biznesu” podkreśla w dzisiejszym wydaniu, że grudzień jest z reguły okresem żniw dla firm handlowych. Jednak nie dla Ruchu. Wyjaśnienia usłyszymy prawdopodobnie na dzisiejszej konferencji prasowej.

PKO BP, który zaskoczył rynek wynikami lepszymi od oczekiwanych, rośnie o 3,37 proc. Analitycy podkreślają jednak, że dobre wyniki to efekt przeszacowania utworzonych wcześniej rezerw. Rośnie też Kredyt Bank, o ponad 2 proc. Jego zysk netto okazał się lepszy od oczekiwań rynku.

Armatura Kraków, która zeszłoroczne prognozy wykonała tylko na poziomie wyniku netto, rośnie mimo to o 2,34 proc.

NFI Fortuna spada znacząco, o 4,29 proc. Spółka zapowiedziała dużą emisję akcji (chodzi o podwyższenie kapitału z 793 tys. zł do max. 15 mln zł). Z informacji „PB” wynika, że Fortuna chce wejść w biznes medyczny.

„Rzeczpospolita” stara się przewidzieć, jakie wyniki pokażą deweloperzy, J.W.Construction zrealizował prognozy. Konkurencji też powinno się to udać. Zdaniem gazety, spowolnienie na rynku nie odbiło się na wynikach spółek deweloperskich. Te przewidywania dotyczą m.in. Dom Development, GTC. LC Corp., Echo Investment, Polnordu i Gant Development.

„Warsaw Business Journal” pisze o napoju R20 (marka giełdowego Hoopa), który może zagrozić pozycji austriackiego Red Bulla. Na to wskazują badania firmy Nielsen. R20 jest obecnie czwartym graczem na rynku wartym 480 mln zł. Hoop rośnie rano o prawie 2 proc.

(GRA)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane