GPW: warszawska giełda jest silniejsza od UE i USA

Tomasz Furman
21-05-2001, 17:06

Na zamknięciu dzisiejszych notowań ciągłych najwięcej na wartości zyskiwały spółki zaliczane do indeksu TechWIG i WIG 20. Oba wskaźniki w stosunku do kursu odniesienia zyskały na wartości po ponad trzy procent. Akcjonariusze mogą mieć tym bardziej powody do zadowolenia, że warszawska giełda należała dziś do jednych z najsilniejszych rynków na świecie. Wzrostom nie przeszkadzały nawet spadki w Paryżu i Frankfurcie i na otwarciu w Nowym Jorku.

Spośród pojedynczych spółek na uwagę zasługują przede wszystkim akcje przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Tradycyjnie w takich sytuacjach najwięcej zwykł rosnąć kurs Netii, potem Elektrimu, a na końcu TP SA. Lepiej od rynku zachowywały się również spółki, które dostały niedawno rekomendacje kupna. Chodzi tu m.in. o Prokom, który zyskuje na cenie za dobre wyniki na poziomie operacyjnym, Pekao za najlepsze wyniki w branży i KGHM, w związku z dość prawdopodobnym wzrostem cen miedzi. Po dużych spadkach w czasie sesji na plus wyszły również akcje NFI.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: warszawska giełda jest silniejsza od UE i USA