GPW: wartość akcji i indeksów nie uległa istotnym zmianom

Tomasz Furman
05-11-2001, 16:39

Nastroje na warszawskim parkiecie niemal przez całą sesję był podobne. Inwestorzy raczej niechętnie zawierali transakcji, czego widocznym efektem były nie tylko stosunkowo małe obroty ale i minimalne zmiany cen większości notowanych akcji. Od samego rana indeks reprezentujący krajowe blue chipy oscylował w granicach piątkowego zamknięcia. Niewielki wpływ na jego wartość miały wzrosty zanotowane głownie na spółkach teleinformatycznych. Liderami rynku były akcje Netii, Softbanku i ComputerLandu. Dzięki lepszym rekomendacjom na plus wyszedł też PKN Orlen. Zwyżki na powyższych spółkach nie mogły jednak istotnie zmienić indeksu WIG 20, gdyż spadki dotknęły część dużych banków i Agorę. Podstawową przyczyną zniżek były, albo słabe wyniki finansowe, albo obawy dotyczące ich wartości w następnych okresach sprawozdawczych.

Ostatecznie WIG 20 osiągnął wartość zaledwie o 0,3 proc. wyższą niż w piątek. Również pozostałe indeksy nie uległy istotnej zmianie. Najlepszym okazał się TechWIG, a najgorszym MIDWIG. Niezależnie od tego nawet wskaźnik reprezentujący spółki z rynku SITech nie osiągnął wartości zbliżonej do indeksów zagranicznych. Nawet w stosunku do Nasdaq Composite.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: wartość akcji i indeksów nie uległa istotnym zmianom