GPW: WIG 20 ponownie zatrzymał się przy 1260 punktach

Sebastian Gawłowski
04-12-2002, 12:28

Ponownie opór na poziomie 1260 punktów powstrzymał marsz w górę indeksu największych spółek WIG 20. Jest to już trzecia w tym tygodniu nieudana próba przebicia tego poziomu, co dodatkowo wzmacnia jego znaczenie. Mimo optymistycznego zrywu w porannej części sesji, widać wyraźnie że na rynku wzrasta nerwowość. Silne pozostają papiery BIG BG.

Niepokonany opór na głównym indeksie giełdowym oraz niekorzystne sygnały z zachodnich giełd będą skutecznie powstrzymywać zapędy rozochoconych ostatnimi sukcesami byków.

Nie zmienia się wycena Amiki. DM BZ WBK obniżył rekomendację dla spółki z "kupuj" do "akumuluj", jednocześnie pozytywnie oceniając perspektywy spółki. W dalszym ciągu relatywnie silny pozostaje BIG BG, szczególnie na tle innych

reprezentantów sektora finansowego. Inwestor strategiczny banku portugalski BCP dokupywał w ostatnim czasie jego akcje. Bardzo dobrze zachowuje się w trakcie dzisiejszej sesji Sokołów. Za akcje mięsnej spółki płacono już 2,4 zł. To o 20 gr więcej niż w trwającym aktualnie wezwaniu fińskiego HK Ruokatalo Oyj. To stawia pod znakiem zapytania powodzenie tej oferty.

Zwyżkują akcje Optimusa. Inwestorzy pozytywnie odebrali decyzję spółki o emisji obligacji. Zniżkuje natomiast kurs Macrosoftu, który obniżył tegoroczne prognozy finansowe.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: WIG 20 ponownie zatrzymał się przy 1260 punktach