GPW: WIG 20 trzyma się blisko poniedziałkowego zamknięcia

Administrator
15-01-2002, 12:07

Po spadku w pierwszych minutach sesji WIG 20 oscyluje wokół poziomu poniedziałkowego zamknięcia. Sytuacja nie uległa wyraźnej zmianie. Nadal największa wymiana ma miejsce na papierach TP SA i Pekao. Wzrosty cen notują papiery Elektrimu, Netii oraz większości spółek z branży IT. Co ważne, aktywność inwestorów jest wyraźnie wyższa niż wczoraj.

Po spadku w pierwszych minutach sesji WIG 20 oscyluje wokół poziomu poniedziałkowego zamknięcia. Sytuacja nie uległa wyraźnej zmianie. Nadal największa wymiana ma miejsce na papierach TP SA i Pekao. Wzrosty cen notują papiery Elektrimu, Netii oraz większości spółek z branży IT. Co ważne, aktywność inwestorów jest wyraźnie wyższa niż wczoraj.

Po ponad godzinie notowań obroty osiągnęły 60 proc. wartości z poniedziałkowego zamknięcia. Na umiarkowanie taniejące papiery TP SA i Pekao przypada ponad połowa wartości handlu.

Wyraźnym popytem cieszą się papiery Netii i Elektrimu, których kłopoty finansowe dostarczają emocji giełdowym graczom, a spekulantom szansy do zarobienia.

W przypadku pierwszej ze spółek za sygnał do zakupów potraktowano zapowiedź ewentualnego objęcia przez Telię akcji z tzw. ratunkowych emisji papierów spółki. Decyzja zapadnie prawdopodobnie w lutym, kiedy odbędą się walne zgromadzenia akcjonariuszy spółki. Pozytywnie odebrano również wiadomość o podpisaniu między spółkami zależnymi Telii i Netii kontraktu o wartości 16 mln USD.

Papiery Elektrimu drożeją, choć w pierwszych minutach sesji ich cena spadała. Nastroje wokół papierów holdingu kształtują ostatnie wiadomości o wszczęciu "śledztwa" KPWiG dotyczącego działań akcjonariuszy Elektrimu wiązanych w powszechnej opinii z BRE Bankiem. Do wzrostu popytu na akcje holdingu mogła przyczynić się wiadomość o rosnącym napięciu między tym ostatnim, a największym udziałowcem Elektrimu, francuskim koncernem Vivendi, dotyczącym kwestii kontroli nad spółką.

Kurs BRE Banku, podobnie jak większości spółek branży finansowej, spada. Po przecenie w pierwszej części notowań rośnie cena papierów Kredyt Banku, który w miarę coraz pewniejszego fiaska wezwania KBC cieszy się coraz większym popytem. Inwestorzy przestali tymczasem kupować akcje BIG Banku Gdańskiego, które w pierwszej części sesji wyraźnie drożały.

Zdecydowanie rosną ceny papierów spółek informatycznych. Z większych przedstawicieli branży na minusie były jedynie akcje Optimusa. Liderami wzrostów są Prokom i Softbank, co wywołało natychmiast spekulacje dotyczące niedawnych planów fuzji obu spółek.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: WIG 20 trzyma się blisko poniedziałkowego zamknięcia