GPW: WIG20 atakuje 1380 pkt., KGHM drożeje o 8 proc.

28-07-2003, 15:02

Na warszawskiej giełdzie wciąż rośnie popyt. WIG20 pokonał poziom 1380 pkt. i zmierza do ustalenia tegorocznego maksimum. Większość blue chipów mocno drożeje. Szczególnie duży popyt widać na akcjach Comarchu i KGHM. Podobnie jest w przypadku papierów największych banków. Nie słabnie popyt na akcje mniejszych spółek, które drożeją niezmiennie od kilku tygodni, dzięki czemu MIDWIG wspina się z każdą sesja na kolejny szczyt.

O skali popytu najlepiej świadczyć może blisko 8 proc. wzrost kursu KGHM. Większe niż w przypadku innych blue chipów zainteresowanie papierami spółki to efekt wiadomości o gwałtownym wzroście cen miedzi po zamknięciu należącej do japońskiego koncernu Furukawa australijskiej huty miedzi.

Inną spółką, której kurs rośnie rekordowo, jest PKN Orlen. Pomaga w tym przekroczenie poziomu 22 zł, który w czasie poprzedniej fali wzrostów była dla ceny papierów płockiego koncernu oporem.

O prawie 10 proc. drożeją akcje Comarchu. Zainteresowanie nimi zaczęło rosnąć od czasu, gdy spółka zaczęła informować o podpisywaniu kolejnych kontraktów zagranicznych. Jeśli sytuacja będzie rozwijać się tak dalej, Comarch ma szansę zostać w drugim półroczu najlepszą inwestycją w grupie spółek branży informatycznej i zdetronizować Softbank.

Wśród banków najmocniej od początku sesji drożeją akcje BZWBK. Niewiele mniejszym popytem cieszą się papiery BPHPBK. Od początku notowań wyraźnie rośnie cena Pekao, przecenianego na ostatnich sesjach w związku ze zmianą na stanowisku prezesa banku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: WIG20 atakuje 1380 pkt., KGHM drożeje o 8 proc.