GPW: WIG20 naruszył 1700 pkt, ale lawina sprzedaży nie ruszyła

Artur Szymański
opublikowano: 24-02-2004, 11:07

Pogorszenie nastrojów obserwowane w ostatnim kwadransie poniedziałkowej sesji przeniosło się na otwarcie i pierwszą godzinę notowań we wtorek. WIG20 naruszył psychologiczną barierę 1700 pkt, ale na razie nie wywołało to fali wyprzedaży akcji.

Przebicie 1700 pkt. sugeruje kontynuację spadku do około 1660 pkt. Póki co nie ma jednak ochoty do sprzedaży akcji. To relatywne wzmocnienie dla obozu byków. Rynek jest w równowadze, trwa zbieranie sił przy czym wartość wymiany jest niewielka. Na niekorzyść kupujących działa z kolei gra na czas. Niemożność wyprowadzenia ataku ponad naruszone wsparcie może zniechęcać graczy do kupna papierów.

Słaby jest dziś sektor bankowy. Wczorajszy wzrost oddaje Millennium, traci też Pekao SA (ale mniej niż wczoraj), spadają również akcje BZ WBK, który przed sesją poinformował o dokonaniach w IV kwartale. Bank poniósł pierwszą od dwóch lat stratę kwartalną, która sięgnęła 18,1 mln zł. To wynik jednorazowych zdarzeń – wysokich kosztów restrukturyzacyjnych oraz większego podatku. Strata jest mniejsza od oczekiwanej przez analityków. Specjaliści spodziewali się, że bank zanotuje stratę rzędu 30 mln zł. Dzięki temu kurs nie notuje głębokiej przeceny.

Sporo traci kurs KGHM. Rano na Londyńskiej Giełdzie Metali cena miedzi nieznacznie spadła. Zdaniem analityków, ceny miedzi i aluminium będą w najbliższych dniach uzależnione od wahań kursu dolara. Pod koniec ubiegłego tygodnia dolar zyskał na

wartości wobec pozostałych światowych walut, co spowodowało wyhamowanie wzrostu cen

metali. O ile spadek ceny miedzi jest niekorzystny dla KGHM, o tyle na korzyść Grupy Kęty działa taniejące aluminium. Dziś akcje Kęt zyskują najwięcej z konglomeratów WIG20.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: WIG20 naruszył 1700 pkt, ale lawina sprzedaży nie ruszyła