GPW: WIG20 rośnie dzięki KGHM

(Artur Szymański)
28-09-2006, 12:13

Indeks największych spółek GPW skoczył przed południem około 1 proc. za sprawą odbijających notowań KGHM po wczorajszym spadku o 1,8 proc.

Indeks największych spółek GPW skoczył przed południem około 1 proc. za sprawą odbijających notowań KGHM po wczorajszym spadku o 1,8 proc.

WIG20 przed południem wzrósł do poziomu 2964 pkt, co oznacza 1-proc. wzrost wskaźnika koniunktury największych spółek GPW. Jest to poziom, którego w ostatnich dwóch dniach inwestorzy nie zdołali pokonać. I jak na razie dziś też nie udało się wyjść wyżej. Zobacz notowania

Obroty walorami czołowej dwudziestki emitentów GPW są niewielkie. W południe sięgają około 220 mln zł, z czego 140 mln zł przypada na PKN Orlen i Lotos. Popyt na akcje pozostałych blue chipów jest bardzo mały, zwłaszcza w przypadku KGHM rzadko zdarza się tak niska wartość handlu jak dziś. Na razie to dopiero 20 mln zł.

Przy dalszej bierności popytu, WIG20 nie zdoła poprawić maksimum dwóch ostatnich dni i dojdzie do osłabienia. Podaż jak na razie się nie uaktywniła, ale nie można tego wykluczyć jeśli kupujący nie zdecydują się działać śmielej. Przy tak małej aktywności dużych graczy możliwe są gwałtowne, zaskakujące ruchy WIG20. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: WIG20 rośnie dzięki KGHM