GPW: WIG20 usiłuje pokonać opór na 1143 pkt.

06-05-2003, 12:28

Po dwóch godzinach notowań WIG20 znalazł się na poziomie ostatniego zamknięcia. Kolejne minuty przyniosły dalszy umiarkowany wzrost jego wartości, ale popyt nie uzyskał znacznej przewagi. Nastroje panujące na warszawskim parkiecie poprawiają się w związku z coraz lepszymi sygnałami dochodzącymi z największych europejskich rynków gdzie po umiarkowanych spadkach w pierwszej fazie notowań inicjatywę przejęli kupujący.

Wśród największych spółek notowanych na GPW największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się akcje KGHM. Cena papierów lubińskiego koncernu rośnie w związku lepszymi niż oczekiwano wynikami, które uzyskał w pierwszym kwartale tego roku. Wzrost indeksu blue chipów ponad poziom ostatniego zamknięcia hamuję umiarkowana przecena papierów TP SA i Pekao, która trwa od samego początku sesji.

Wyraźnym wzrostem ceny wyróżniają się także akcje Kęt. Prezes spółki Jan Kryjak poinformował we wtorek, że zarząd rozważa podwyższenie prognozy jej tegorocznych wyników finansowych. Kluczowe znaczenie w tej sprawie będzie miało rozstrzygnięcie referendum unijnego.

Rośnie cena papierów Agory, co wiąże się z zapowiedzią poprawy przychodów spółki w tym roku.

Dobre wyniki po pierwszym kwartale wywołały popyt na akcje ZM Duda. Spółka poprawiła zysk zarówno netto jak i operacyjny. Wyniki kwartalne oraz zapowiedź 20 proc. wzrostu zysku operacyjnego oraz przychodów skutecznie zachęcają inwestorów do kupowania akcji Comarchu.

Blisko poziomu ostatniego zamknięcia notowane są akcje Computerlandu. Według BPHPBK, przychody i wynik operacyjny spółki po pierwszym kwartale nie są zadowalające. Są także wyraźnie gorsze od uzyskanych przed rokiem. Z drugiej strony analitycy spodziewali się wyników gorszych niż przedstawiła spółka.

Zdecydowana poprawa wyników w pierwszym kwartale skłoniła inwestorów do kupowania akcji Stalprofilu i Stalexportu. Obie spółki zwiększyły wielokrotnie zysk przy wyraźnym zwiększeniu przychodów ze sprzedaży.

Znów rośnie cena papierów Stomilu Olsztyn. Po pierwszych transakcjach kurs jego akcji spadał. Stomil informował w ostatnim czasie o sukcesie wezwania Michelina, który ma już 99 proc. akcji polskiego producenta opon.

O kilkanaście procent drożeją akcje Kruszwicy. W połowie ubiegłego miesiąca Bunge Investments France kupił w wezwaniu ponad 100 tys. papierów spółki. Opiewało ono na ponad 2,4 mln jej papierów, co miało pozwolić na przekroczenie 50 proc. głosów na WZA spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Akcje , Ceny , Cena , PO

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: WIG20 usiłuje pokonać opór na 1143 pkt.