GPW wprowadza nowy subwskaźnik WIG-deweloperzy oraz rewiduje indeksy

opublikowano: 15-06-2007, 17:21

Po sesji 15 czerwca giełda przeprowadziła okresowe zmiany portfeli wszystkich indeksów. Od poniedziałku 18 czerwca GPW rozpocznie również obliczanie kolejnego subindeksu sektorowego – WIG-deweloperzy. Indeks będą tworzyć akcje 10 spółek zajmujących się inwestycjami w branży budowlanej.

Od 18 czerwca w indeksie WIG20 miejsce NETII będzie zajmować PBG. W indeksie mWIG40 spółki PBG i RAFAKO zostały zastąpione przez NETIA i MOSTALZAB, zaś indeks sWIG80 zostanie zasilony przez FON, ZURAWIE, RAFAKO, IBSYSTEM, HYGIENIKA, TUP oraz RUCH, które zastąpią MOSTALZAB, WAWEL, GROCLIN, AMICA, DECORA, ASSECOSLO oraz 08OCTAVA. Dodatkowo po 19 czerwca w indeksie sWIG80 02NFI zostanie zastąpiony przez NOWAGALA.

Zgodnie z obowiązującymi od marca tego roku zasadami, indeksy giełdowe obejmuje wszystkie spółki o liczbie akcji w wolnym obrocie powyżej 10% i 1 mln € i nie znajdujące się w szczególnej sytuacji (np. bankructwo, upadłość). Wszystkie spółki spełniające te warunki znajdą się w indeksie WIG. W sumie po zmianach w portfelach indeksów znajdą się akcje ponad 275 spółek.

Dodatkowo od poniedziałku 18 czerwca Giełda rozpocznie obliczanie kolejnego subindeksu sektorowego – WIG-deweloperzy. Indeks będą tworzyć akcje 10 spółek zajmujących się inwestycjami w branży budowlanej i będą to 08OCTAVA, BBIDEVNFI, DOMDEV, ECHO, GANT, GTC, JWCONSTR, POLNORD, TRITON i WARIMPEX. Pierwsza wartość indeksu WIG-deweloperzy będzie wynosić 6 543,82 czyli 1/10 wartości indeksu WIG na sesji 15 czerwca br.

DI

 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu