GPW: wyniki i spekulacje o przyszłości służą notowaniom Jutrzenki

opublikowano: 15-02-2007, 12:47

Świetne wyniki za IV kwartał oraz spekulacje na temat przejęcia Kaliszanki wysoko windują kurs Jutrzenki.

Świetne wyniki za IV kwartał oraz spekulacje na temat przejęcia Kaliszanki wysoko windują kurs Jutrzenki.

Wczesnym popołudniem akcje giełdowego producenta słodyczy drożeją około 16 proc. Za jedną akcję najwięcej płacono 115 zł, najwięcej w prawie 12-letniej historii notowań na GPW. Tym samym kurs wybił się górą z trzymiesięcznej konsolidacji.

Akcje Jutrzenki cieszą się dużym popytem ze strony inwestorów ilustrowanym obrotami ponad 11 mln zł po godzinie 12. Wczoraj po sesji spółka pochwaliła się bardzo dobrymi wynikami za IV kwartał. Zarobiła w nim na czysto 6,97 mln zł wobec 1,07 mln zł rok wcześniej. Przychody wzrosły o prawie 40 proc. do 128,7 mln zł.

Wyniki to jedno, ale na wyobraźnię inwestorów działają też prasowe spekulacje na temat szykowanych porządków w grupie kapitałowej kontrolowanej przez rodzinę Kolańskich. Oprócz Jutrzenki należą do niej Ziołopex (kontrolujący większość akcji giełdowego emitenta) i Kaliszanka. Na rynku huczy od plotek, że może ona zostać połączona z Jutrzenką. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane