GPW: wyniki Intela mogą pomóc europejskim indeksom, także warszawskim

opublikowano: 12-01-2005, 09:40

Wydaje się, że podobnie jak to miało w dwóch poprzednich dniach, tak i dziś o kierunku na otwarciu sesji na GPW zdecydują bieżące nastroje na giełdach zachodnioeuropejskich. Póki co kierunek nie został jednak jasno określony.

Od minimalnego spadku zaczął niemiecki DAX, co wydaje się być tylko echem wczorajszego sporego spadku. Na małym plusie natomiast zaczął paryski CAC40. Są szanse, że w ciągu dnia dojdzie do poprawy mimo, że wczoraj indeksy amerykańskie zanotowały spadki.

Dow Jones obniżył wartość o 0,6 a Nasdaq – o 0,8 proc. Ma to jednak mniejsze znaczenie niż podane po sesji lepsze od oczekiwań wyniki Intela. Analitycy spodziewali się, że w IV kwartale zysk na akcję wyniesie 31 centów. W rzeczywistości był on o 2 centy wyższy. Na dodatek sprzedaż spółki była rekordowa – 9,6 mld USD, czyli 13 proc. więcej niż przed rokiem.

W notowania posesyjnych kurs spółki skoczył o 3 proc., a amerykańskie kontrakty terminowe poszły w górę. Od 7-pkt zwyżki zaczęły także nasze futures na WIG20. Wydaje się więc, że na rynku kasowym GPW może dziś dojść do odbicia, a przynajmniej są po temu teoretyczne podstawy. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: wyniki Intela mogą pomóc europejskim indeksom, także warszawskim