GPW: Wyniki Remaku nie zadowoliły akcjonariuszy

opublikowano: 14-02-2007, 14:23

Zimny prysznic spadł na głowy akcjonariuszy Remaku. Kurs od początku roku wzrósł o 38 proc., tymczasem spółka zanotowała stratę w IV kwartale.

Zimny prysznic spadł na głowy akcjonariuszy Remaku. Kurs od początku roku wzrósł o 38 proc., tymczasem spółka zanotowała stratę w IV kwartale.

Na około dwie godziny przed końcem środowej sesji wartość akcji spółki zajmującej się remontami urządzeń energetycznych spada o prawie 9 proc., najwięcej spośród spółek z notowań ciągłych. Wyniki poprzedniego kwartału mocno rozczarowały posiadaczy akcji.

W IV kwartale strata netto wyniosła 2,95 mln zł, co spowodowało że także po IV kwartałach spółka ma ujemny wynik sięgający 1,67 mln zł. Rok wcześniej Remak borykał się z kwartalną stratą rzędu 691 tys. zł, zaś strata netto narastająco po 12 miesiącach wynosiła 556 tys. zł.

W tym roku akcje Remaku nie raz trafiały na celownik spekulantów windujących notowania o kilkanaście proc. w ciągu sesji. Wygodnym uzasadnieniem zwyżek były kolejne optymistyczne komunikaty o kontraktach. Wygląda jednak na to, że najbliższe dni mogą być trudne dla akcjonariuszy. Strata netto przypadająca na akcję wzrosła z 19 groszy do 56 groszy. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane