GPW: Wyprzedanie rynku stwarza szansę na małe odbicie w górę

Artur Szymański
opublikowano: 12-05-2004, 09:10

Obraz rynku po wczorajszej sesji jest fatalny. Zarazem jednak duże wyprzedanie rynku stwarza szansę na lekkie odreagowanie.

Warszawska giełda wczoraj wypadła beznadziejnie na tle innych rynków europejskich, gdzie indeksy zwyżkowały. Tymczasem u nas przecena z poniedziałku trwała dalej, wprawdzie w wolniejszym tempie, lecz przy wzroście obrotów. W kilkudniowej perspektywie nie jest to dobry prognostyk dla rynku.

Dziś jednak możliwe jest niewielkie odreagowanie ostatniego, bolesnego spadku. Jeśli nawet indeksy nieco zyskają, to i tak nie będzie wielkich powodów do optymizmu. To jeszcze nie koniec spadków.

Wydaje się, że bez testu 1600 pkt się nie obędzie. Chwilowy wzrost będzie wynikać jedynie z dobrej woli sprzedających, robiących sobie przerwę w wyprzedaży papierów. Byki nie zdradzają żadnych oznak siły, w ostatnich dwóch dniach jakby nie istnieli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Wyprzedanie rynku stwarza szansę na małe odbicie w górę