GPW: wzrosty w Europie poprawiły nastroje nad Wisłą

Marek Druś
opublikowano: 27-09-2001, 12:46

Sytuacja na GPW nie uległa znacznej zmianie. Pozytywne sygnały z giełd europejskich wpłynęły jednak na ograniczenie spadków cen papierów spółek technologicznych, co poprawiło wyniki rynku. Spośród spółek z segmentu SiTech, najlepiej zapowiadają się notowania akcji TP SA i Prokomu. Słabo Szeptela i Computer Service Support. Nadal trwa wyprzedaż papierów Netii. Jednak osłabła ona w stosunku do notowanej w pierwszych minutach sesji, kiedy sięgnęła ponad 25 proc. Zdaniem analityków, kurs runął w wyniku wyprzedaży akcji telekomu przez inwestorów zagranicznych. Zastanawia milczenie Telii, która jest jednym z najważniejszych udziałowców spółki.

Wśród spółek informatycznych wyraźnym spadkiem wyróżniają się udziały Optimusa.

Branża medialna nie cieszy się zaufaniem inwestorów. Jej największy reprezentant na warszawskim parkiecie, Agora notuje wyraźne pogorszenie wyceny udziałów. Podobnie jest w przypadku AMS.

W sektorze bankowym duża wymiana ma miejsce na papierach BZ WBK. Ich kurs umiarkowanie osłabł. Papiery Pekao i Kredyt Banku, które także cieszą się dużym zainteresowaniem graczy, drożeją o ułamek procenta.

Tanieją akcje blue chipów, KGHM i PKN Orlen. Zniżka ceny akcji tego ostatniego nie jest jednak tak duża jak w pierwszej części sesji, co wpłynęło pozytywnie na ograniczenie spadek indeksu WIG-20.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: wzrosty w Europie poprawiły nastroje nad Wisłą