GPW: zapowiada się kolejna sesja z przewagą spadków

Administrator
15-01-2002, 09:01

Na GPW zapowiada się kolejna spadkowa sesja. Schłodzenie nastrojów inwestycyjnych, po gorączce zakupów z pierwszych dni stycznia, utrzyma się głównie za sprawą spadków na giełdach zagranicznych. Krajowych inwestorów może skłonić do zakupów jedynie dość wyraźna przecena papierów blue chipów, do której doszło na wczorajszej sesji.

Na GPW zapowiada się kolejna spadkowa sesja. Schłodzenie nastrojów inwestycyjnych, po gorączce zakupów z pierwszych dni stycznia, utrzyma się głównie za sprawą spadków na giełdach zagranicznych.

Krajowych inwestorów może skłonić do zakupów jedynie dość wyraźna przecena papierów blue chipów, do której doszło na wczorajszej sesji. Ożywienie rynku mogą przynieść wiadomości dotyczące borykających się z kłopotami Elektrimu i Netii. Szczególnie w przypadku tego pierwszego sytuacja robi się coraz bardziej interesująca w związku z wyraźną aktywizacją KPWiG, której przewodniczący rozpocznie przesłuchania w sprawie domniemanego działania w porozumieniu akcjonariuszy holdingu wiązanych z BRE Bankiem.

Za wzrostami na GPW nie przemawia także sytuacja techniczna rynku, szczególnie bliskość poziomu wsparcia WIG 20, którego przekroczenie może przynieść zdecydowany ruch indeksów w dół. W związku z panująca na rynku atmosferą trudno tymczasem oczekiwać szczególnie zdecydowanej jego obrony.

Sygnały z giełd zagranicznych są mało optymistyczne. Jako pierwsza wyraźnym spadkiem zakończyła we wtorek notowania giełda w Tokio. Ten tydzień będzie szczególnie bogaty w istotne informacje zarówno makroekonomiczne jak i wyniki najcięższych spółek amerykańskich. Jeszcze przed zamknięciem sesji w Warszawie podane zostaną dane o sprzedaży detalicznej w USA w grudniu. Sytuację w branży technologicznej elektryzować będzie z pewnością oczekiwanie na wyniki Intela, światowego potentata na rynku mikroprocesorów, które zostaną podane już po zamknięciu sesji w Warszawie.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: zapowiada się kolejna sesja z przewagą spadków