GPW: zapowiada się kolejna sesja z Radą w tle

Sebastian Gawłowski
30-05-2001, 09:19

Początek tygodnia przyniósł wyciszenie nastrojów na warszawskiej giełdzie. W ślad za zanikającą aktywnością inwestorów szły niewielkie wahania wartości wskaźników. Widać wyraźnie, że rynek wyczekuje. Dodatkowo wcześniej nie było handlu za oceanem, co jeszcze bardziej zdezorientowało graczy. Wczorajszy spadek Nasdaq nie jest raczej dobrym przykładem do naśladowania.

Dziś ma ukazać się informacja o rezultatach posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Chociaż czy na pewno giełda zamiera w wyczekiwaniu na ewentualną obniżkę stóp, kiedy panuje powszechna opinia, że Rada stóp nie ruszy. W tej sytuacji kryje się pułapka, na którą mogą po cichu liczyć uczestnicy rynku. Póki co wszystko pozostaje niewiadomą, co czyni atmosferę na giełdzie jeszcze bardziej napiętą. Ciekawe czy komuś puszczą nerwy. Dziś wbrew pozorom może być ciekawie.

Warto przyjrzeć się walorom największych spółek, które pozostawały w tle Elektrimu i PKN Orlen. Chodzi o Telekomunikację oraz KGHM. TPSA była długo zapomniana i z marazmu na dłużej nie mogło wyciągnąć jej nawet zacieśnienie współpracy z Prokomem. Walory narodowego operatora szykują się do zmiany trendu i mogą być ciekawą inwestycją w perspektywie kilku tygodni. Z kolei miedziowe walory przebiły niedawno linię bessy i ochoczo wspinają się do góry. Przy okazji korekty wzrostów będzie dobra okazja do wejścia w papiery lubińskiego kombinatu. Należy pilnie obserwować akcje tych spółek, aby wejść w nie w odpowiednim momencie.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: zapowiada się kolejna sesja z Radą w tle