Gra z trendem przynosi zyski

Katarzyna Płaczek
01-08-2005, 00:00

Byki nie opadają z sił. Indeks WIG20 w końcu przekroczył barierę 2200 pkt. W ślad za wzrostami indeksu szły obroty i tylko kontrakty w dalszym ciągu nie dają się przekonać sile rynku. W rezultacie bardzo wysokiej bazie (około -40 pkt) towarzyszy wysoka liczba otwartych pozycji (LOP). I choć zmalała ona nieco w piątek, to jednak utrzymuje się powyżej 32 tys. sztuk. LOP zazwyczaj rośnie do tak znacznych rozmiarów w sytuacjach kluczowych, a więc w pobliżu potencjalnych szczytów bądź dołków.

Z drugiej strony, pokonanie poziomu 2200 pkt jest bardzo korzystne, ponieważ byki nie mają teraz do przełamania większych oporów, a droga ku 2300 pkt jest otwarta. Przed nadmiernym optymizmem przestrzegają natomiast wskaźniki, na których widnieją już silne dywergencje. W takie sytuacji najlepiej sprawdza się taktyka gry z trendem, a ten jest bardzo silny. Zgodnie z nią trzymamy długie pozycje. Pokusę realizacji zysków zmniejsza z pewnością niekoherentna baza. Wzrostom sprzyja ponadto zachowanie giełd amerykańskich. Indeks S&P 500 także przebił opór i ma dobre perspektywy. Biorąc jednak pod uwagę całą sytuację, dobrze jest mieć ustawione zlecenia stop loss w pobliżu 2050 pkt (na indeksie WIG20).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

S&P

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gra z trendem przynosi zyski