Graal kupił Superfish za 10 mln zł i spłatę długów

DI, ISB
05-12-2007, 10:20

Graal, spółka zajmująca się przetwórstwem rybnym, kupiła 100% udziałów spółki Superfish za 10 mln zł, poinformowała spółka w  komunikacie w środę. Graal wykonał tym samym warunkową umowę zawartą we  wrześniu.

Transakcja będzie finansowana ze środków własnych spółki. Graal poinformował też, że traktuje transakcję jako długoterminową inwestycję kapitałową.

Wcześniej Graal informował, że wstępna umowa kupna-sprzedaży stała się skuteczna z dniem wejścia w życie umowy cesji, zawartej 10 września z norweską firmą Orkla AAA. Dotyczyła ona cesji wierzytelności z tytułu pożyczki udzielonej przez Orklę na rzecz Superfish na kwotę 28,66 mln zł za cenę 24,80 mln zł.

Warunkiem zawieszającym umowę było uzyskanie zgody na transakcję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Superfish jest producentem mrożonych i chłodzonych wyrobów rybnych oraz konserw z rocznymi obrotami rzędu 250 mln koron, jak podał Graal. Produkty Superfish sprzedawane są pod markami: Superfish, Abba i Barka. Przedsiębiorstwo posiada dwie nowoczesne fabryki w Kukinii i Wieniotowie w województwie zachodniopomorskim, zatrudniające około 400 osób. Firma od 2000 roku była podległa spółce Orkla Foods CEE.

W sierpniu Graal prognozował wzrost skonsolidowanego zysku netto do 14,57 mln zł w 2007 roku z 10,58 mln zł rok wcześniej przy wzroście przychodów do 360,00 mln zł z 222,60 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Graal kupił Superfish za 10 mln zł i spłatę długów