Graal: Owoce morza dają przyzwoite zyski

Bogusław Kowalski
14-03-2005, 00:00

Graal jest wiodącym w Polsce dystrybutorem i producentem konserw rybnych. Działalność spółki obejmuje także produkcję i sprzedaż konserw mięsnych i owocowych dostępnych pod markami własnymi oraz markami sieci handlowych. Firma ma w swojej ofercie około 250 stałych produktów — są to przede wszystkim konserwy rybne i mięsne, owoce morza i kawiory oraz ryby mrożone.

Spółka działa głównie na rynku krajowym. Szacowany przez zarząd udział firmy w krajowym rynku dystrybutorów konserw rybnych i mięsnych wynosi około 22 proc. Ponad 89 proc. odbiorców to duże sieci handlowe i hurtownie. Pozostali klienci to odbiorcy detaliczni i sklepy dyskontowe. W 2003 roku Graal rozpoczął sprzedaż konserw rybnych do Czech, Słowenii, Litwy i Chorwacji, a w roku 2004 — na Węgry.

Graal prowadzi proces aktywnej konsolidacji firm z branży rybnej. Spółka jest podmiotem dominującym w grupie kapitałowej, do której należą Tuna Fish, Can-Food, Polinord oraz Syrena Royal przejęta w roku bieżącym.

W okresie najbliższych dwóch lat Graal skoncentruje się na sfinalizowaniu działań inwestycyjnych i zwiększeniu własnych mocy produkcyjnych, a także działalności eksportowej.

Bogusław Kowalski Prezes Zarządu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogusław Kowalski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Graal: Owoce morza dają przyzwoite zyski