Graal planuje przejęcie w czerwcu dwóch firm

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-06-2005, 20:20

Graal, producent i dystrybutor konserw rybnych i mięsnych, prowadzi zaawansowane rozmowy o przejęciu dwóch firm z branży mięsnej i rybnej. Do transakcji może dojść jeszcze w tym miesiącu - poinformował PAP w poniedziałek prezes spółki Bogusław Kowalski.

Graal, producent i dystrybutor konserw rybnych i mięsnych, prowadzi zaawansowane rozmowy o przejęciu dwóch firm z branży mięsnej i rybnej. Do transakcji może dojść jeszcze w tym miesiącu - poinformował PAP w poniedziałek prezes spółki Bogusław Kowalski.

"Rozmawiamy i z firmą mięsną, i z rybną. Możliwe, że przeprowadzone będą dwie transakcje jednocześnie. Rozmowy są zaawansowane. Przejęcie może nastąpić jeszcze w tym kwartale" - powiedział prezes.

Pieniądze na akwizycje spółka pozyskała z publicznej emisji akcji, którą przeprowadzono w lutym tego roku.

Zdaniem Kowalskiego, prognozy wyników na ten rok mogą zostać przekroczone. Graal szacuje, że w całym 2005 roku zysk netto grupy wyniesie 7,4 mln zł, a przychody 184,2 mln zł. Po I kwartale spółka pokazała dobre wyniki. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,5 mln zł, a przychody 51,6 mln zł.

Prezes ocenia, że udział eksportu w przychodach wzrośnie na koniec tego roku do 10 proc. Na początku bieżącego roku sprzedaż zagraniczna stanowiła ok. 5 proc. przychodów.

Poinformował też, że konserwy rybne sprzedają się lepiej w kwartałach zimowych niż letnich. Odwrotnie jest w przypadku konserw mięsnych, które również znajdują się w ofercie Graala.

"Latem sprzedaż konserw rybnych spada o 10-20 proc. Natomiast sprzedaż konserw mięsnych w miesiącach letnich rośnie i to nawet o 100 proc. To pozwala nam wyrównać spadek sprzedaży puszek rybnych z nadwyżką" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane