Czytasz dzięki

Graal podtrzymał progozę tegorocznych wyników

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-08-2005, 15:18

Graal, producent konserw rybnych i mięsnych, podtrzymuje prognozy osiągnięcia przez grupę 7,4 mln zł zysku netto i 184,2 mln zł przychodów w 2005 roku. Możliwa jest jednak korekta w górę, ale dopiero z końcem trzeciego kwartału - poinformował PAP w czwartek dyrektor finansowy Graala Robert Wijata.

Graal, producent konserw rybnych i mięsnych, podtrzymuje prognozy osiągnięcia przez grupę 7,4 mln zł zysku netto i 184,2 mln zł przychodów w 2005 roku. Możliwa jest jednak korekta w górę, ale dopiero z końcem trzeciego kwartału - poinformował PAP w czwartek dyrektor finansowy Graala Robert Wijata.

"Jesteśmy pewni realizacji prognoz na 2005 rok. Na razie nie będzie korekty, bo w branży, w której działamy jest zbyt duża sezonowość sprzedaży i po dwóch kwartałach jest zbyt wcześnie, by cokolwiek zmieniać" - powiedział PAP Wijata. "Jeśli okaże się, że jest szansa na przekroczenie planów to przedstawimy korektę z końcem trzeciego kwartału" - dodał.

Po pierwszym półroczu tego roku zysk netto grupy wzrósł do 5,1 mln zł z 1,1 mln zł przed rokiem. Przychody natomiast zwiększyły się do 74,3 mln zł z 63 mln zł rok wcześniej.

Graal zapowiadał w czerwcu, że jeszcze w drugim kwartale może przejąć dwie spółki, jedną z branży mięsnej, drugą z rybnej. Do akwizycji jeszcze nie doszło, ale negocjacje nadal trwają. "Dzięki przedłużeniu się negocjacji i przeprowadzeniu dodatkowych analiz możliwe jest, że kupimy te spółki taniej niż wcześniej szacowaliśmy" - powiedział Wijata.

Środki na przejęcia oraz rozwój eksportu Graal pozyskał w lutym z publicznej emisji akcji, podczas której sprzedał 1,46 mln akcji za 21,9 mln zł.

Graal planuje także współpracę, a może nawet przejęcia firm zagranicznych. Pod uwagę brane są przede wszystkim spółki z krajów nadbałtyckich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane