Grabarczyk: w ciągu 3-4 miesięcy decyzja środowiskowa dot. obwodnicy Augustowa

PAP
27-03-2009, 13:53

W ciągu najbliższych trzech-czterech miesięcy może zostać wydana decyzja środowiskowa w sprawie budowy obwodnicy Augustowa - zapowiedział na piątkowej konferencji prasowej minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Poinformował, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych na budowę tej trasy.

Grabarczyk ma nadzieję, że w 2011 r. zostanie wydana decyzja, zezwalająca na realizację tej inwestycji. "Jeżeli nie napotkamy na żadne nieprzewidziane przeszkody, obwodnica będzie gotowa do końca 2013 r." - podkreślił.

Minister środowiska Maciej Nowicki poinformował we wtorek, że jego resort znalazł inną trasę przebiegu obwodnicy Augustowa, niż przez Dolinę Rospudy. Nowy wariant przewiduje, że obwodnica pobiegnie przez Raczki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Grabarczyk: w ciągu 3-4 miesięcy decyzja środowiskowa dot. obwodnicy Augustowa