Grabarczyk: W marcu lub kwietniu rozstrzygnięcie przetargu na kolejny odcinek A2

PAP
opublikowano: 19-01-2008, 18:00

W marcu lub kwietniu powinien zostać rozstrzygnięty przetarg koncesyjny na kolejną nitkę autostrady A2 od Strykowa w  kierunku Warszawy - poinformował w sobotę w Konstantynowie Łódzkim minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Dodał, że również w marcu lub kwietniu powinien być rozstrzygnięty przetarg na budowę kolejnego odcinka autostrady A1 - od Strykowa w kierunku południowym do Pyrzowic. "To znaczy, że do końca tego roku zostanie zamknięte finansowanie tych autostrad, a w przyszłym roku ruszy ich budowa" - mówił minister.

Poinformował również, że podjął już decyzję o przebiegu trasy ekspresowej S8, łączącej Warszawę z Wrocławiem w tzw. wariancie łódzkim, czyli przez Sieradz do Sycowa i dalej do Wrocławia.

"Tego nikt nie zmieni, chyba że z ministrem infrastruktury" - zaznaczył. Jak twierdzi Grabarczyk, podjął on również decyzję o przeznaczeniu środków na realizację tej inwestycji. W rozmowie z PAP dodał, że część trasy S8 w kierunku Warszawy przebiegać będzie przez Piotrków Trybunalski.

Dyskusja na temat przebiegu trasy S8 podzieliła mieszkańców woj. łódzkiego. Część z nich domagała się, aby droga budowana była w tzw. wariancie południowym, czyli z Warszawy przez Piotrków Tryb., Bełchatów i dalej w kierunku Wrocławia. Inni twierdzili, że trasa S8 powinna przebiegać przez Łódź i Sieradz.

Minister wziął w sobotę udział w spotkaniu z konstantynowskimi przedsiębiorcami. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane