Gracze wrócili na Wall Street

opublikowano: 14-08-2017, 22:07

Początek tygodnia na amerykańskich giełdach stał pod znakiem odkupywania przecenionych nieco walorów podczas ubiegłotygodniowej korekty. Indeksy rosły zgodnie przez cały dzień, co w przypadku wskaźnika szerokiego rynku S&P500 zaowocowało najwyższą zwyżką od czterech miesięcy.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA wzrósł o 0,62 proc., S&P500 zyskał 1,00 proc. zaś technologiczny Nasdaq podrożał o 1,34 proc. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Poprawa nastrojów była w głównej mierze zasługą lekkiego spadku napięcia na linii USA-Korea Północna, co zachęciło bardziej odważnych inwestorów do ponownego zainteresowania się ryzykowanymi aktywami. Ubiegłotygodniowe zaostrzenie kursu politycznego waszyngtońskiej administracji względem reżimu z Pjongjang doprowadziło do gwałtownego wzrostu nerwowości i niepewności, co doprowadziło do wyparowania z globalnych rynków akcji ponad 1 bln USD.

Uspokojenie na parkiecie doprowadziło do przeceny złota, które jest tradycyjnie bezpieczną przystanią w okresach znaczącej niepewności. Taniała też ropa, co z kolei było następstwem informacji o spowolnieniu w chińskim przemyśle rafineryjnym.

Wzięciem cieszyły się m.in. akcje Tesla Motors. Przewaga strony podażowej na walorach producenta elektrycznych pojazdów była zasługą podniesienia przez dwóch brokerów cen docelowych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gracze wrócili na Wall Street