Gracze wykorzystali komunikat Fedu do zamykania pozycji

opublikowano: 09-12-2003, 21:04

Zgodnie z oczekiwaniami, zarząd amerykańskiego banku centralnego pozostawił stopy procentowe na najniższym od 45 lat poziomie. Dla rynku ważne było, czy Fed w komunikacie poda, że oprocentowanie pozostanie niskie przez „znaczny okres czasu”. Choć Fed to potwierdził, radość rynku trwała zaledwie kilka minut.

Fed poinformował, że zagrożenie niepożądanym spadkiem inflacji wyraźnie osłabło i jest obecnie równie prawdopodobne co jej wzrost. W wyniku jednogłośnej decyzji członków rady główna stopa funduszy federalnych pozostała na poziomie 1,0 proc.

Pierwszą reakcję rynku był skok indeksu Dow Jones do 10000 tys. punktów (pokonaną – po raz pierwszy od maja 2002 r. – na początku wtorkowej sesji). Główny indeks nie zdołał jednak uporać się z tą psychologiczną barierą i nasiliła się podaż.

Rośnie cena akcji International Paper. Morgan Stanley podniósł rekomendację jednego z największych na świecie producentów papieru twierdząc, że powrót popytu na jego produktów jest bliski.

W grupie spółek technologicznych drożeją akcje Texas Instruments, lidera globalnego rynku chipów stosowanych w komórkach. Spółka podniosła prognozy zysków i sprzedaży w obecnym kwartale.

Traci SBC Communications. Telekom, który w ciągu ostatnich dwóch lat zredukował 28 tys. etatów, chce zwolnić kolejne 3000-4000 pracowników, bo ciągle musi ciąć koszty. W IV kwartale restrukturyzacja obciąży operatora kwotą 150 mln USD brutto.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Gracze wykorzystali komunikat Fedu do zamykania pozycji