Gracze z Londynu wrócili na rynek

Jacek Jurczyński
opublikowano: 06-06-2002, 00:00

W środę, po trwającym dwa dni świętowaniu jubileuszu królowej, na rynku ponownie pojawili się dea- lerzy z Londynu. Nie zmieniło to jednak obrazu sytuacji. Podobnie jak w ostatnich dniach na rynku panował marazm. Złoty nieznacznie się wzmocnił, a jego notowania poruszały się w ślad za międzynarodowym rynkiem eurodolara. Kurs USD/PLN ulegał wahaniom w zakresie 4,006-4,028. Kurs EUR/PLN poruszał się w przedziale 3,7645–3,7855. Odchylenie złotego od dawnego parytetu spadło z minus 9,25 proc. do minus 9,6 proc. Naszym zdaniem, w najbliższym czasie sytuacja nie powinna ulegać większym zmianom. Wartość złotego w dalszym ciągu powinna pozostawać stabilna, a nominalne poziomy kursów USD/PLN oraz EUR/PLN powinny być kształtowane wydarzeniami na rynku międzynarodowym.

W Europie rosły notowania dolara. Kurs EUR/USD zniżkował z 3,9415 do 3,936. Zielony odrobił część strat, poniesionych w ciągu ostatnich dni. Dla wzrostu notowań dolara nie bez znaczenia pozostały obawy graczy o dalsze interwencje Bank of Japan. Dla dalszych wydarzeń ważne jest techniczne wsparcie kursu EUR/USD na poziomie 0,935. Jego trwałe złamanie może otworzyć drogę do dalszego spadku notowań euro, nawet do poziomu 0,927. Naszym zdaniem, szanse na realizację tego scenariuszu są jednak niewielkie. Zalecamy zakupy euro na dołkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Jurczyński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy