Gracze zajmują krótkie pozycje

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 08-11-2005, 00:00

Na rynku terminowym zarabiali wczoraj sprzedający. Finisz sesji, który pozwolił posiadaczom długich pozycji na futures na WIG20 odrobić część strat, daje nadzieję, że rynek broni się przed trendem spadkowym. Jednak nastroje są bardzo złe. Najpopularniejsza seria kontraktów na WIG20 jest warta nawet 60 pkt mniej niż indeks. Mimo to gracze wciąż zajmują nowe krótkie pozycje, co sygnalizuje, że spora grupa obstawia koniec kruchej stabilizacji i przecenę.

Notowania rozpoczęły się zwyżką o 4 pkt. Pierwsze transakcje zawierano po 2422 pkt. Jednak niemal natychmiast grudniowa seria futures poszła w dół. Panika sprowadziła ich wartość do 2380 pkt. Tu nastąpiła próba ratowania rynku i powrotu nad 2400 pkt. Jednak sytuacja na rynku pozbawiła złudzeń kupujących i kontrakty pogłębiły minimum do 2374 pkt. Na finiszu doszło do odbicia. Kontrakty zakończyły handel na poziomie 2406 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy