Grad: Resort skarbu nie jest źródłem przecieku z audytu w TVP

PAP
26-04-2008, 22:20

Źródłem przecieku tajnego raportu z audytu, który przeprowadziła w spółce TVP firma Ernst & Young, nie jest ministerstwo skarbu - powiedział w sobotę w TVN24 szef tego resortu Aleksander Grad.

W piątek rzeczniczka TVP Aneta Wrona poinformowała, że TVP złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z ujawnieniem tajnego raportu z audytu, który przeprowadziła w spółce firma Ernst & Young. TVP zawiadomi także ABW o naruszeniu ustawy o ochronie informacji niejawnych - dodała rzeczniczka.

Według min. Grada, prezes TVP Andrzej Urbański "zamiast ścigać dziennikarzy i wszystkich dookoła obrażać powinien ujawnić audyt, powinien pilnować, jak są wydawane środki publiczne w telewizji, powinien zadbać, by w telewizji były zasady podziału tych środków, i żeby nie dochodziło tam do marnotrawstwa pieniędzy publicznych".

Min. Grad podkreślił, że "nie nastąpił jakikolwiek wypływ informacji (chodzi o audyt) z ministerstwa skarbu państwa". Jego zdaniem, "źle się stało, że audyt został utajniony".(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Grad: Resort skarbu nie jest źródłem przecieku z audytu w TVP