Grajewo <GRAJ.WA> Program emisji krótkoterminowych papierów dłużnych w formie obligacji

PEKPOL Spółka Akcyjna
28-03-2003, 13:32

Grajewo <GRAJ.WA> Program emisji krótkoterminowych papierów dłużnych w formie obligacji PROGRAM EMISJI KRÓTKOTERMINOWYCH PAPIERÓW DŁUŻNYCH W FORMIE OBLIGACJI
RB 7/03
Zarząd Pfleiderer Grajewo S.A. informuje, że w dniu 27.03.2003 podjął uchwałę w sprawie organizacji programu emisji krótkoterminowych papierów dłużnych. W ramach tego programu Spółka będzie emitować papiery komercyjne w formie obligacji krótkoterminowych z terminem wykupu do 1 roku. Wielkość programu wyniesie do 50.000.000 PLN. Kapitały własne Spółki na 31.12.02 wynosiły 261.013 tys. PLN, zatem maksymalna wartość możliwych do wyemitowania obligacji przekracza 10% kapitałów własnych spółki. Warunki emisji obligacji będą ustalane każdorazowo przy poszczególnej emisji. Spółka obecnie nie posiada żadnych wyemitowanych obligacji, nie zamierza też niniejszych obligacji wprowadzać do publicznego obrotu. Nie są planowane również świadczenia niepieniężne z tych obligacji.
Zarząd wystąpi z wnioskiem w powyższej sprawie do najbliższego WZA.
Taki sam program emisji papierów komercyjnych będzie zorganizowany również dla spółki Zakłady Płyt Wiórowych Prospan SA, która jest spółką zależną od Pfleiderer Grajewo SA.
Powyższe 2 programy będą służyć do optymalizacji zarządzania gotówką w ramach grupy Grajewo - Prospan. Spółki nie zamierzają w ten sposób pozyskiwać finansowania z zewnętrz grupy.
Data sporządzenia raportu: 28-03-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PEKPOL Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grajewo &lt;GRAJ.WA&gt; Program emisji krótkoterminowych papierów dłużnych w formie obligacji