Grajewo liczy na 270-290 mln zł

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 26-05-2004, 00:00

Prezes producenta płyt wiórowych pojechał za granicę przekonywać do kupna nowych akcji. W planach: Londyn, Frankfurt, Kopenhaga.

Paweł Wyrzykowski, prezes Pfleiderer Grajewo, wyruszył wczoraj na tygodniowe road-show namawiać zagranicznych inwestorów do udziału w ofercie publicznej spółki. Na przyszły tydzień zaplanowane zostały spotkania z krajowymi instytucjami. Jeśli inwestorzy obejmą przygotowane dla nich 1,6 mln walorów, Grajewo wejdzie do pierwszej dwudziestki największych firm na warszawskiej giełdzie (obecnie jest około 30. miejsca).

Spółka chce uzyskać z emisji 270-290 mln zł, więc choć widełki cenowe zostaną podane 31 maja, łatwo obliczyć, że wartość nowych papierów musi oscylować w pobliżu 180 zł przy kursie giełdowym w okolicach 170 zł.

— Ale na GPW z racji małej płynności niewiele da się kupić — tłumaczy Tomasz Witczak, dyrektor CA IB Financial Advisers, które pełni rolę oferującego akcje.

Pieniądze z emisji zostaną wykorzystane na budowę fabryki w Rosji (85-130 mln zł plus kredyty). 112 mln zł pójdzie na przejęcie akcji Prospanu, siostrzanej spółki Grajewa od Pfleiderera, który jest inwestorem obu firm.

Niemcy nie będą uczestniczyć w emisji. Ich udział w Grajewie spadnie z 83 do 60 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Grajewo liczy na 270-290 mln zł