Grand Prix dla unikatowej bielizny

BAW
opublikowano: 03-05-2018, 22:00

Konfekcja dla ratowników górniczych została doceniona na targach SAWO.

Zestaw odzieży ochronnej dla ratowników górniczych otrzymał złoty medal Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, które odbyły się w Poznaniu 24-26 kwietnia. Projekt opracowało konsorcjum firm: Centralny Instytut Ochrony Pracy — PIB, Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego, ZOSP RP Wytwórnia Umundurowania Strażackiego w Brzezinach, Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych Faser, Instytut Technologii Bezpieczeństwa Moratex.

ODZIEŻ NA MEDAL:  To nie pierwszy sukces projektu ultranowoczesnej odzieży dla ratowników górniczych. Był już nagradzany złotym medalem na Międzynarodowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii w Brukseli w 2016 r.
Zobacz więcej

ODZIEŻ NA MEDAL: To nie pierwszy sukces projektu ultranowoczesnej odzieży dla ratowników górniczych. Był już nagradzany złotym medalem na Międzynarodowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii w Brukseli w 2016 r. Fot. ARC

Ten sam zestaw odzieży i bielizny nagrodzono również Grand Prix SAWO 2018. Jest ono przyznawane w kilku kategoriach na podstawie eksperckiego wyboru produktów wyróżnionych Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich, w ramach których organizowane jest SAWO. Zestaw o właściwościach termoregulacyjnych przeznaczony dla ratowników górniczych składa się z: niepalnej, antyelektrostatycznej odzieży ochronnej z dużą odpornością mechaniczną, wyposażonej w elementy chłodzące z materiałów przemiany fazowej; bielizny z funkcją termoregulacji mikroklimatu pod odzieżą z elementami chłodzącymi w formie wkładów z materiałówprzemiany fazowej lub bielizny z systemem wentylacji zasilanej powietrzem. Bielizna wyposażona jest także w system monitorowania stanu fizjologicznego ratownika. Zarówno bieliznę, jak i odzież zaprojektowano z myślą o komforcie pracy ratowników w warunkach zagrożeń i obciążenia cieplnego spowodowanego wysiłkiem fizycznym i mikroklimatem gorącym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Ekologia / Grand Prix dla unikatowej bielizny