Grand Prix Formuły 1 w Chinach odwołane z powodu COVID-19

opublikowano: 02-12-2022, 13:07
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Władze Formuły 1 ogłosiły, że w 2023 nie odbędzie się planowany wyścig Grand Prix w Chinach z powodu „trudności wynikających z sytuacji dotyczącej COVID-19”, informuje Bloomberg.

Grand Prix Chin miało odbyć się w kwietniu przyszłego roku. Ostatni raz przeprowadzono je w Chinach w 2019 roku. Organizator cyklu jednego z najbardziej popularnych międzynarodowych wyścigów samochodowych poinformował, że analizuje opcje dotyczące zmian w kalendarzu wyścigów w 2023 roku.

Bloomberg pisze, że sytuacja epidemiczna w Chinach jest „trudna”. Z jednej strony liczba zarażeń COVID-19 jest wysoka, a z drugiej władze próbują łagodniejszego podejścia do walki z koronawirusem, także z powodu rosnącego niezadowolenia społecznego, które doprowadziło w miniony weekend do fali protestów.

W piątek w niektórych dzielnicach Pekinu władze opublikowały w mediach społecznościowych nowe zalecenia dotyczące postępowania w przypadku wykrycia przypadku zakażeń. Zgodzono się na kwarantannę domową. To odejście od dotychczasowej polityki obejmowania nią całych obszarów gdzie doszło do zakażeń, często na długi okres.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane