Granty pomogą w ekspansji

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 21-12-2017, 22:00

Fundusze UE

Jeszcze tylko przez ponad miesiąc koordynatorzy Krajowych Klastrów Kluczowych (KKK), którzy chcą zdobyć nowe rynki i kooperować z grupami przedsiębiorstw w Europie i na innych kontynentach, mogą ubiegać się o dotacje na ten cel z działania 2.3.3 programu Inteligentny Rozwój („Umiędzynarodowienie KKK”).

Do podziału między wnioskodawców jest 60 mln zł. Maksymalne dofinansowanie dla koordynatora i członka klastra wynosi odpowiednio 50 proc. i 80 proc. wartości kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Granty czekają na przedsiębiorców, którzy wytwarzają wspólnie produkty lub usługi i chcą oferować je na zagranicznych rynkach.

— Dotacje pozwolą sfinansować usługi związane z umiędzynarodowieniem KKK, czyli podniesieniem ich rozpoznawalności za granicą — w tym m.in. udział przedstawicieli biznesu w imprezach targowo-wystawienniczych, zarówno w kraju, jak i poza Polską, a także w seminariach oraz szkoleniach dotyczących pozyskiwania wiedzy na temat innych rynków — podkreśla dr Piotr Kryjom z departamentu internacjonalizacji przedsiębiorstw w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

WAŻNA DATA

31.01

Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 2.3.3 POIR.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane