Granty pomogą zdobyć kontrakty

Dorota Zawislińska
opublikowano: 12-03-2019, 22:00

Na początku kwietnia mali i średni gracze z województwa opolskiego będą mogli powalczyć o dotacje na opracowanie strategii międzynarodowych.

Wsparcie na ten cel pochodzi z działania 2.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego („Współpraca gospodarcza i promocja”). W puli jest 12,6 mln zł.

Granty pokryją koszty związane m.in. z otwieraniem nowych kanałów biznesowych i opracowaniem modeli biznesowych. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć wsparcie także na udział w krajowych i międzynarodowych targach oraz pokazach technologii.

Warto podkreślić, że informacje o potencjalnych kontrahentach i klientach z rynków zagranicznych przygotowuje dla opolskich firm Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (COIE). Natomiast Kompass to największa baza polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw działających w różnych sektorach. Znajdują się w niej dane o firmach z ponad 60 krajów.

W szranki o dotacje będą mogły stanąć tylko MŚP, które mają siedzibę lub oddział w województwie opolskim. Wnioski należy składać w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki przy ul. Krakowskiej 38. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na wrzesień.

WAŻNA DATA

8.04

Od tego dnia firmy z woj. opolskiego będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 2.4 RPO WO. Nabór zakończy się 15 kwietnia.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.rpo.opolskie.pl/?p=33894

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawislińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy