Graś: Premier nie zlecał Piterze raportu ws. Pawlaka

PAP
14-03-2009, 11:10

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział w  sobotę PAP, że premier Donald Tusk nie zlecał minister ds. walki z korupcją Julii Piterze raportu w sprawie towarzysko-biznesowych powiązań wicepremiera Waldemara Pawlaka. "Działanie Pitery to rutynowa procedura" - podkreślił.

"Premier nie kontaktował się w tej sprawie z minister Piterą" - powiedział Graś. Zdaniem Grasia Pitera zajmuje się sprawą Pawlaka głównie w celu "wypracowywania rozwiązań na przyszłość".

Przyznał też, że "nic mu nie wiadomo", by inne służby i instytucje poza minister ds. walki z korupcją Julią Piterą zajmowały się sprawą Pawlaka.

"Inne służy zajmują się tymi przypadkami, w których zachodzi podejrzenie złamania prawa. W tym przypadku takiej sytuacji nie ma, więc nie ma podstaw, by one wkraczały" - podkreślił Graś w rozmowie z PAP.

"Jak zawsze w takich sytuacjach pani minister Pitera przygotowuje kompendium informacji na temat sprawy. Ja bym tego nie nazywał raportem" - podkreślił Graś.

"Pani minister pracuje nad ustawą antykorupcyjną, w związku z tym analiza tego typu przypadków służy głównie temu, by wypracowywać rozwiązania na przyszłość, które by takim dwuznacznym sytuacjom zapobiegały" - podkreślił rzecznik rządu.

O towarzysko-biznesowych powiązaniach Pawlaka napisał środowy "Dziennik". Według gazety, wiele interesów wicepremiera oraz jego bliskich i przyjaciół jest związanych z ochotniczą strażą pożarną, której Pawlak jest szefem.

Odnosząc się do publikacji "Dz", Pawlak zapewniał, że jego działania są transparentne.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Graś: Premier nie zlecał Piterze raportu ws. Pawlaka