Grażyna Kulczyk otwiera w przyszłym roku kompleks sztuki w Szwajcarii

opublikowano: 17-05-2018, 14:49
aktualizacja: 17-05-2018, 14:54

Grażyna Kulczyk, jedna z najbardziej prominentnych kolekcjonerek sztuki i najbogatsza kobieta w Polsce otworzy na początku przyszłego roku rozległy kompleks sztuki nowoczesnej w szwajcarskim Susch, donosi The Art Newspaper.

Wcześniej informowano, że muzeum tworzone w Suchs przez polską miliarderkę zostanie otwarte zimą 2017 roku. Okazało się, że stanie się to trochę później. Ogłoszony termin, to 2 stycznia 2019 roku.

Grażyna Kulczyk
Zobacz więcej

Grażyna Kulczyk ŁUKASZ ZANDECKI

W Muzeum Suchs znajdą się dzieła z bogatej kolekcji Grażyny Kulczyk, którą zaczęła tworzyć podczas studiów prawniczych w latach 70. ubiegłego wieku, informuje serwis zaznaczając, że w kompleksie będą znajdować się zarówno stałe jak i czasowe ekspozycje.

Muzeum Suchs powstaje w miejscu gdzie był klasztor z XII wieku. Przekształceniem tego obiektu, a także dodanego w XIX wieku budynku browaru zajęło się dwóch szwajcarskich architektów: Chasper Schmidlin i Lukas Voellmy. Przestrzeń galerii ma wynosić ponad 1500 metrów kwadratowych. Całość projektu  finansuje Grażyna Kulczyk, o której napisano w komunikacie, że jest aktywna na międzynarodowym rynku nieruchomości. Kosztu muzeum nie ujawniono.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theartnewspaper.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Grażyna Kulczyk otwiera w przyszłym roku kompleks sztuki w Szwajcarii