Greccy prokuratorzy przeszukali siedziby Novartisu

Tadeusz Stasiuk
04-01-2017, 13:59

Grecka prokuratura przeprowadziła nalot na ateńskie biura szwajcarskiego koncernu farmaceutycznego Novartis w ramach trwającego dochodzenia odnośnie zarzutów łapówkarstwa, informuje Reuters. Władze zajęły się sprawą po doniesieniach medialnych.

W ramach sądowego dochodzenia, które zostało uruchomione w grudniu, prokuratorzy w ciągu kilku ostatnich dni  weszli do biur Novartisu, poszukując dowodów ewentualnego przekupstwa – powiedział jeden z urzędników cytowany przez agencję.

Novartis
Zobacz więcej

Novartis

Bloomberg

Dochodzenie zostało wszczęte na wniosek ministra sprawiedliwości kraju po tym jak lokalne media zaczęły informować o nielegalnych działaniach szwajcarskiego giganta farmaceutycznego używającego łapówek do opłacania lekarzy i urzędników publicznych.

To nie pierwszy taki przypadek ze spółką w roli głównej. Firma ma podobne problemy w USA. W Turcji toczy się aktualnie śledztwo, po tym jak Novartis został posądzony o zapłacenie łapówki przez firmę doradczą w celu zapewnienia sobie korzyści biznesowych szacowanych na co najmniej 85 mln USD. 

W 2015 r. spółka zapłaciła 390 mln USD w Stanach Zjednoczonych w ramach ugody dotyczącej używania łapówek do opłacania aptek specjalistycznych w celu zachęcenia do sprzedaży jej produktów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Chemia / Greccy prokuratorzy przeszukali siedziby Novartisu