Grecja odbija się czkawką europejskim rynkom akcji

Anna Palczewska
opublikowano: 28-04-2010, 00:00

Wtorek nie był udany dla większości europejskich inwestorów. Spadki zdominowały także początek handlu w USA. Analitycy uzasadniali to sytuacją w Grecji. Świat finansów obawia się, że pomoc dla tego kraju (UE zatwierdziła 45 mld euro) okaże się niewystarczająca do powstrzymania kryzysu w Grecji.

Spadki dotknęły też rynki metali, które odbiły w górę dopiero pod koniec europejskich sesji. Mocno, bo o blisko 5 proc., zniżkowały notowania akcji Banco Popular Espanol. Kwartalny raport finansowy banku opublikowany we wtorek wykazał ponad 9-proc. spadek zysku w pierwszych trzech miesiącach roku, do 204 mln euro. Tracił grecki sektor bankowy, z National Bank of Grece na czele (-2,9 proc.). Kurs EFG Eurobank Ergasias zniżkował o 1,1 proc., zaś Alpha Banku o 2,8 proc. Nie wszędzie jednak branża finansowa miała kiepski dzień. Rynek nie docenił, ale odnotował wiadomości z Deutsche Banku. Zysk netto banku wzrósł w I kwartale o 48 proc., do 1,76 mld euro, czyli 2,66 euro na papier. W analogicznym okresie 2009 r. bank zarobił 1,19 mld euro. W Wielkiej Brytanii inwestorów ucieszyły rezultaty Lloyds Banking Group. Największy w UK bank hipoteczny poinformował o powrocie zysków po raz pierwszy od 2008 r. Kurs wzrósł o 1,7 proc.

Anna Palczewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Palczewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grecja odbija się czkawką europejskim rynkom akcji