Czytasz dzięki

Grecja: ogłoszono ograniczenia w poruszaniu się z powodu epidemii

  • PAP
opublikowano: 22-03-2020, 19:39

W Grecji w ramach walki z koronawirusem od poniedziałku rano obowiązywać będą ograniczenia w ruchu osób z nielicznymi wyjątkami - oświadczył premier Kyriakos Micotakis w niedzielnym wystąpieniu telewizyjnym.

Z domu będą mogły wyjść tylko osoby idące do pracy lub wracające z niej, kupujące żywność lub leki i odwiedzające lekarza.

„Być może jest to ostatni krok, który należy zrobić szybko, lecz nie na próżno” - powiedział Micotakis. „Musimy chronić dobro wspólne, nasze zdrowie” - wyjaśnił.

W Grecji w niedzielę odnotowano największy dobowy wzrost przypadków zakażenia - o 94. Razem w kraju potwierdzono 624 infekcji i 15 zgonów z powodu koronawirusa.

Przywołując przykład Włoch, które odnotowały w ciągu ostatniej dobry około 800 zgonów, Micotakis podkreślił, że jego obowiązkiem jest niedopuszczenie do podobnej tragedii w Grecji. „Nie możemy dojść do punktu, w którym będziemy musieli wybrać, kto będzie żył, a kto umrze” - zaznaczył.

Rząd już ponad tydzień temu zamknął wszystkie szkoły, uczelnie i inne placówki edukacyjne. Następnie zamknięto wszystkie kawiarnie, bary, kluby sportowe i place zabaw, a także najsłynniejszy zabytek starożytnej Grecji - Akropol w Atenach - i wszystkie inne muzea oraz stanowiska archeologiczne w całym kraju. (

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy