Grecki EFG Eurobank rozpoczął działalność w Polsce jako Polbank EFG

Internet Securities
opublikowano: 15-02-2006, 15:34

EFG Eurobank Ergasias, drugi co do wielkości bank w Grecji, rozpoczął we wtorek działalność w Polsce poprzez oddział pod marką Polbank EFG, podał bank w komunikacie.

EFG Eurobank Ergasias, drugi co do wielkości bank w Grecji, rozpoczął we wtorek działalność w Polsce poprzez oddział pod marką Polbank EFG, podał bank w komunikacie.

Polbank EFG otworzył we wtorek pierwsze oddziały w Warszawie oraz centrum telefoniczne Polbank24. Do końca miesiąca ma otworzyć 15 oddziałów banku w Katowicach, Poznaniu i Warszawie, a do końca roku – 50 oddziałów w całej Polsce, podano w komunikacie.

W ofercie banku znajdą się produkty kredytowe, oszczędnościowe i rozliczeniowe dla klientów indywidualnych oraz przedstawicieli małego biznesu.

Dyrektorem generalnym Polbanku EFG został Kazimierz Stańczak, który wcześniej był partnerem w firmie doradczej McKinsey&Company.

W 2006 roku bank ma zaoferować ponad 500 miejsc pracy.

Aktywa EFG Eurobank Ergasias, założonego w 1990 roku i notowanego na giełdzie w Atenach, sięgają 45 mld euro, a wartość rynkowa banku szacowana jest na 11 mld euro. (ISB)

aok/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane