Grecy ruszyli po PolCard

PZ
opublikowano: 21-03-2007, 00:00

EFG Eurobank rozważa odkupienie od GTech kontrolnego pakietu PolCardu.

EFG Eurobank rozważa odkupienie od GTech kontrolnego pakietu PolCardu.

Grecki właściciel polskiego Polbanku, EFG Eurobank, poważnie myśli o przejęciu PolCardu — największej na polskim rynku firmy rozliczającej transakcje dokonywane kartami płatniczymi.

Pełną kontrolę nad PolCardem dałoby mu przejęcie od amerykańskiego GTech, operatora systemów dla gier losowych, w Polsce obsługującego m.in. Totalizator Sportowy) 74,43 proc. akcji spółki, czyli całego posiadanego przez Amerykanów pakietu — wynika z informacji zamieszczonych na greckim portalu euro2day. gr. Mało tego — z infomacji zamieszczonych na portalu wynika, że chętnych na zakup polskiej spółki jest więcej. I to z czołówki europejskich banków, choć nie padają żadne nazwy.

Nie wiadomo również, czy propozycję odkupienia akcji złożono jednocześnie drugiemu największemu akcjonariuszowi PolCardu — funduszowi private equity Innova Capital (obecnie posiada 25,24-proc. pakiet). 0,33 proc. jest w rękach Związku Banków Polskich.

Wraz z PolCardem EFG Eurobank kupiłby m.in. BillBird, operatora sieci płatności gotówkowych Moje Rachunki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu