Greenspan uważa, że to kryzys stulecia

MD
15-09-2008, 09:48

Doświadczamy kryzysu, który zdarza się raz na sto lat. Zanim się skończy mogą nastąpić bankructwa jeszcze innych dużych firm, powiedział były szef Fed Alan Greenspan.

Greenspan powiedział w programie "This Week" kanału ABC, że obecna sytuacja zaczyna przekraczać wszystko, co widział w przeszłości. W jego ocenie, sytuacja nie poprawi się dopóki ceny domów w USA się nie ustabilizują. Prognozuje, że stanie się to na początku 2009 roku. W ocenie byłego szefa Fed ryzyko recesji w USA ostatnio wzrosło.

- Nie wierzę, że w sytuacji kryzysu, który zdarza się raz na sto lat, globalna gospodarka tego nie odczuje. Myślę, że zaczynamy to dostrzegać – powiedział Greenspan.

Pytany, czy ostatnie spadki cen żywności i ropy pozwolą uniknąć recesji, powiedział, że „nie postawiłby na to pieniędzy”.

Greenspan spodziewa się dalszych bankructw dużych firm zanim kryzys się zakończy. Podkreślił, że choć państwo nie powinno ratować każdej firmy przed upadłością, nie może pozwolić na to, aby bankructwa zagrażały całemu systemowi.

MD, cnn.com  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Greenspan uważa, że to kryzys stulecia