Grief: nie upolityczniać problemu importu polskiego mięsa

opublikowano: 26-01-2007, 17:34

Rosyjski minister rozwoju gospodarczego Gierman Grief zaapelował na Światowym Forum Gospodarczym w Davos, aby nie upolityczniać technicznego problemu dostaw do Rosji mięsa z Polski.

Rosyjski minister rozwoju gospodarczego Gierman Grief zaapelował w piątek na Światowym Forum Gospodarczym w Davos, aby nie upolityczniać technicznego problemu dostaw do Rosji mięsa z Polski.

Odpowiadając na pytanie dziennikarzy o stosunki Rosji z Polską odpowiedział: "Polska to nasz stary i dobry sąsiad. Jest znacznie więcej tego, co nas łączy, niż tego mięsa, które nas dzieli".

"Są politycy, którzy chcieliby zrobić z muchy słonia. Mamy o wiele większe możliwości wykorzystania naszych wysiłków w celu poprawienia poziomu życia naszych obywateli. Zarówno w Rosji jak i Polsce jest się czym zajmować" - podkreślił rosyjski minister.

W październiku 2005 r. Rosja wprowadziła zakaz importu żywności z Polski, zarzucając stronie polskiej fałszowanie certyfikatów weterynaryjnych i fitosanitarnych. Warszawa usunęła uchybienia w tej dziedzinie, jednak Moskwa nie zniosła embarga. W odpowiedzi w listopadzie 2006 roku Polska zablokowała rozpoczęcie negocjacji między Unią Europejską i Rosją w sprawie nowej umowy o współpracy i partnerstwie.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane