Griffin szuka w Polsce okazji

EG
opublikowano: 01-02-2012, 00:00

Na zakupy „trudnych” nieruchomości inwestor naszykował ponad 100 mln EUR. Kupił mały biurowiec w stolicy.

Firma inwestycyjna Griffin Group kupiła od RE Polish Property budynek biurowy Prima Court przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Wartość transakcji nie została ujawniona, ale jest szacowana na około 50 mln zł. Budynek ma 9 pięter, 4 tys. mkw. powierzchni użytkowej, która jest w pełni wynajęta, i został zbudowany w 1997 r. Na sprzedaż był wystawiony już od dwóch lat. To kolejny krok Griffina. Spółka, za którą stoją instytucje finansowe z zachodniej Europy, USA i Zatoki Perskiej, wspólnie z belgijskim deweloperem Immobel (z portfela EastBridge) w listopadzie kupiła od Ruchu siedem działek, na których może zbudować nawet 150 tys. mkw. powierzchni handlowej, biurowej i mieszkalnej. Są one zlokalizowane głównie w Warszawie, ale także w Gdańsku i Krakowie. Wkrótce ruszą przygotowania projektów.

— Rok 2012 będzie jednak czasem kupowania. Chcemy nabywać aktywa deweloperów, którzy są w trudnej sytuacji,nieruchomości przejęte przez banki, budynki, które wymagają przebudowy, modernizacji czy innych działań restrukturyzacyjnych. Budżet zakupowy na ten rok wynosi ponad 100 mln EUR. Nasza strategia to kupować tak oportunistycznie, jak tylko się da — mówi Przemysław Krych, prezes Griffin Group. Griffin, którego zaangażowanie w Polsce ma wartość około 300 mln EUR, uważa, że na rynku takich inwestycji, jakich szuka, jest sporo.

— Od początku kryzysu mówi się o zbliżającej się wyprzedaży nieruchomości czy projektów, ale do niej nie dochodzi. Banki współpracują z deweloperami i inwestorami byle nie księgować strat. Liczba bankructw też nie była duża. Być może łatwiej będzie o takie projekty mieszkaniowe od małych deweloperów, ale biurowców i centrów handlowych z problemami jest niewiele — mówi Przemysław Felicki z działu inwestycyjnego agencji CBRE.

100

mln EUR Tyle zamierza wydać w tym roku na zakupy w Polsce grupa Griffin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane