Groclin finalizuje nowe kontrakty

Zbigniew Kazimierczak
19-01-2005, 00:00

Producent tapicerki samochodowej szykuje zlecenia dla nowego zakładu, który powstanie w specjalnej strefie ekonomicznej.

Zarząd Inter Groclin Auto złożył wniosek o rejestrację nowej spółki zależnej — Groclin-Service. To kolejna inwestycja producenta tapicerki samochodowej. Nowy zakład powstanie w Nowej Soli w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. O sprawie więcej niedawno pisał „PB”.

— To jest pozytywna informacja. Widać, że mimo niekorzystnego dla eksporterów spadku wartości euro, Groclin robi swoje —ocenia Łukasz Wachełko, analityk Domu Maklerskiego BZWBK.

Co więcej, wygląda na to, że Zbigniew Drzymała, prezes Groclinu, jest bliski uzyskania zleceń, które będą realizowane w nowym zakładzie.

— Zarząd finalizuje rozmowy z kontrahentami zagranicznymi, dotyczące kontraktów eksportowych — zapowiada zarząd spółki, potwierdzając nasze informacje z końca listopada.

W tej sytuacji Zbigniew Drzymała uważa, że akcje Groclinu są niedowartościowane. Ich kurs spadł ze 150 zł do nieco ponad 90 zł.

— To efekt negatywnego stosunku rynku do eksporterów w związku z umacnianiem się zło- tego. Tanie euro oczywiście szkodzi, ale reakcja inwestorów jest chyba przesadzona — mówi Łukasz Wachełko.

Prezes Groclinu poinformował więc, że rozważa skup akcji kierowanej przez siebie firmy. Niewykluczone jednak, że bardziej chodzi tu o zwrócenie uwagi na niską wycenę walorów niż o rzeczywistą chęć nabywania papierów. Bo to lepiej robić w tajemnicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Groclin finalizuje nowe kontrakty